Piknik “OBSZARY CHRONIONE DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ”

W Bobięcinie dnia 19.10.24 odbył się piknik przy ognisku połączony z panelem naukowym w ramach projektu naszego Towarzystwa pt.” OBSZARY CHRONIONE DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ” W dyskusji wzięli  udział zaproszeni naukowcy i eksperci z dziedziny ochrony środowiska,biologii,gospodarki rybactwa śródlądowego i gospodarki leśnej. Z udziałem społeczności lokalnej , studentów i miłośników przyrody poruszanych było wiele ważnych tematów a w szczególności istotnych dla tego regionu ekosystemów jezior lobeliowych,których część z nich jest już zdegradowana! Zanikają tam rośliny reliktowe , które odpowiadają za charakter tych unikatowych zbiorników. Przygotowaliśmy broszury informacyjne dotyczące tych zagadnień. Te ulotki zostały również rozdane  licznym uczestnikom  “Ogólnopolskiego Turnieju Trzech Jezior” w Białym Borze, który odbywał się w dniach 19-20 października. Mamy nadzieję , że nasze  wysiłki i edukacja w dziedzinie ochrony cennych obszarów przyrodniczych przyniosą pozytywne efekty.
Dużo zależy od nas samych ,ale też i od przedstawicieli urzędów, którzy uczestniczą w procesie wydawania decyzji na planowane  inwestycje mogące mieć negatywny wpływ  na przyszły stan środowiska, zwłaszcza w obszarach chronionych i NATURA 2000

Wszystkim uczestnikom i osobom wspierających naszą inicjatywę,
bardzo dziękujemy:-)